Inversinis stalas
  • Inversinis stalas
  • Inversinis stalas
  • Inversinis stalas

Inversinis stalas

185,00 EUR

Modelis: INST-700

Kiekis
Išparduota

 

 

 

 

 

Sveika nugara - gyvenimas be skausmo
Dirbate sėdimą darbą? Daug laiko praleidžiate prie kompiuterio? Dirbate sunku darbą? Tenka daug lankstytis? Tuomet inversinis stalas būtinas jūsų pagalbininkas, kuris padės išlikti kuo geresnės formos bei užkirsti kelią nugaros skausmams !
Inversinė terapija
Inversijos terapija sumažina bei gydo lėtinius ir ūminius nugaros skausmus. Jos metu, nukreipus kūną gravitacinių jėgų veikimo kryptimi, atlaisvinami facetiniai sąnariai, vyksta tempimas. Esant „apversto“ kūno svorio traukai didėja tarpai tarp slankstelių ir mažėja tarpslankstelinių diskų spaudimas. To pasėkoje sumažėja nugaros skausmai, atlaisvinamos nervinės šaknelės, atpalaiduojami raumenys ir pagerėja sąnarių paslankumas.
Inversijos stalai yra palyginti naujas dalykas šiuolaikiniame pasaulyje,tačiau inversijos terapijos samprata gyvuoja jau tūkstančius metų. Hipokratas, gimęs apie 460 m. pr. kr. ir kartais nurodomas kaip "medicinos tėvas" taip pat yra laikomas inversijos terapijos idėjos skleidėju. Vienas iš jo išradimų, "Hipokrato suolas", tai prietaisas, kuris buvo naudojamas atstatyti kaulų lūžiams ir tiesinti nugarai, pasitelkiant tempimo metodiką. Laimei mes gyvename 21 amžiuje, esame daug protingesni nei senovės žmonės, dėl to pasitelkiant protą bei šimtmečiais pagrįstas studijas sukūrėme inversinį stalą, kuris ne tik mažina bei panaikina nugaros skausmus, o taip pat ir pagerina gyvenimo kokybę. Inversijos terapija saugiai tiesina stuburą naudojant natūralią gravitacijos jėgą. Apsivertus, jūsų kūno svoris naudojamas įtempti nugarai. Įtempimo stiprumas yra visiškai reguliuojamas pasirenkant atitinkamą inversijos kampą. Tai yra saugus būdas sumažinti nugaros skausmą ir ištiesinti stuburą.

Kontraindikacijos
Kai kuriems žmonėms, inversijos terapija gali būti pavojinga, todėl pateikiame ligų sąrašą (rekomendacinio pobūdžio). Jei kyla klausimų dėl inversijos terapijos naudojimo, pasitarkite su jus prižiūrinčiu gydytoju, kuris Jums patars ir pasakys, ar nebus pavojinga naudotis terapija, kad nepakenkti sveikatai.
• Nėštumas
• Vidinės ausies infekcija
• Neseniai buvęs infarktas
• Konjunktyvitas
• Smegenų ligos
• I ar II laipsnio nutukimas
• Chirurgiškai implantuotos ortopedinės priemonės
• Aukštas kraujospūdis
• Smarkiai sutinę sąnariai
• Kaulų silpnumas (osteoporozė)
• Cerebrinė sklerozė
• Neseni ar neužgiję lūžiai
• Pilvo išvarža
• Vidinė išvarža
• Stuburo pažeidimai
• Širdies ar kraujo apytakos ligos
• Chirurgiškai implantuotos ortopedinės priemonės
• Glaukoma
• Antikoaguliantų vartojimas (įskaitant dideles aspirino dozes)
• Atšokusi tinklainė
• Smarkiai sutinę sąnariai

Aprašymas
Ypač tvirtas plieninis rėmas
Patogi pėdų atraminė platforma
Patvarios ergonominės rankenos
Reguliuojamas inversinio stalo kampas
Patvarus, minkštas odinis gultas
Lengva reguliuoti aukštį pagal ugį
Patogūs ir minkšti kojų laikikliai
Grindų apsaugos
Sulenkiamas rėmas
Lengvas surinkimas
Rekomenduojamas žmogaus ūgis nuo 150 iki 200 cm
Maksimalus kūno svoris: 130 kg.
Inversinio stalo svoris 21 kg.
Dėžės išmatavimai: 131x77x14
Sertifikuotas

Pristatymo laikas: 2-3 d.d.
Garantija: 2 metai.
Pagaminta EU.

BŪTINA ŽINOTI
Pradedantiems rekomenduojama nuo 1-2 min. per pirmą savaitę kiekvieną dieną, vėliau 3-5 min.
Inversinę terapiją galite atlikti iki2-jų kartų per dieną.
Pradedantiesiems rekomenduojamas lengvas pasvirimo kampas, apie 20-30 laipsnių, vėliau galima didinti iki 90 laipsnių - pilna inversija.
Kiek laiko trunka inversinė terapija?
Tai tikriausiai dažniausiai užduodamas klausimas apie inversinę terapiją. Tempimo laikas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai, nėra jokių laiko terminų, svarbiausia įsiklausyti į savo kūną bei atsižvelgti į būtinybę. Daugeliui žmonių, kurie dar tik pradeda praktikuoti inversinę terapiją rekomenduojame neskubėti ir pradėti nuo 1-2 minučių per pirmą savaitę kiekvieną dieną, kol apsiprantate ir galite tempti nugarą ilgesnį laiką. Vėliau, 3 – 5 inversinės terapijos minutės yra reikalingos efektyviam atraminių sąnarių bei stuburo spaudimui sumažinti. Beveik visos problemos dėl diskomforto atsiranda dėl to, jog ką tik pradėjęs naudotis inversine terapija žmogus būna apsivertęs per ilgai ir per greitai. Inversinės terapijos kampas taip pat turi įtakos inversinės terapijos trukmei. Kuo apsivertimo kampas mažesnis, tuo ilgiau truks terapija. Dauguma žmonių atlieka inversinę terapiją vakarais, prieš pat miegą, kadangi po tempimo rekomenduojama pagulėti ramiai, leisti nugaros raumenims atsistatyti.
Kaip dažnai naudoti inversinį stalą?
Siekiant geriausio rezulato, inversinę terapiją galite atlikti iki 2 kartų dienoje. Po jos rekomenduojama ramiai pabūti atsigulus.
Kokiu kampu turėčiau "apsiversti"?
Vėlgi, atsakymas priklauso nuo kiekvieno žmogaus atskirai. Pradedantiesiems rekomenduojamas "lengvas kampas" (maždaug 20-30 laipsnių) per pirmąsias kelias savaites kol galėsite visiškai atsipalaiduoti ir jaustis patogiai apsivertus.
20 - 30 laipsnių kampas: ties šiuo kampu, Jūsų organizmas pradeda patirti lengvą raumenų bei sąnarių tempimą. Šio kampo tempimas naudingas tuo, jog skatina puikią kraujo cirkuliaciją kūne bei pagerina deguonies tėkmę į galvą.
60 laipsnių (lygiagrečiai su inversinio stalo šoninėmis kojomis): tai yra kampas, kurio pagalba vidutinis žmogus patiria beveik visą inversijos naudą. Jūsų stuburas gauna tiek traukos kiek reikia, kad visiškai sumažinti slėgimą/ spaudimą stuburo slanksteliuose. Daugumai žmonių šis apsivertimo kampas tinkamiausias, tačiau, kad matytųsi rezultatas prireiks tempti nugarą šiuo kampu ilgesnį laiką.
90 laipsnių (pilna inversija): apsivertus 90 laipsnių kampu, jūsų kūnas laisvai gali atlikti tinkamus fizinius bei tempimo pratimus. Jeigu apsivertę 90 laipsnių kampu jaučiatės nepatogiai, Jums to daryti nėra būtina. kadangi jis nėra rekomenduojamas stuburo spaudimui mažinti. Daugelis inversinės terapijos praktikuotojų mėgsta apsiversti pilnai, kadangi jiems tai suteikia daugiau laisvės bei atsipalaidavimo jausmą nugaros srityje.
Kodėl jaučiamas toks didelis spaudimas galvoje, o veidas tampa raudonas?
Tai yra labai normalu ir sveika. Tai indikuoja padidėjusį kraujo srautą į smegenis, akis, odą ir plaukus. Vienas atliktas tyrimas parodė, kad smegenys veikia 7 % greičiau ir 14 % tiksliau, kai žmogus apsiverčia. Spaudimo jausmas paprastai sumažėja per tam tikrą laiką, kadangi jūs prie to priprantate. Jei esate pradedantysis ir šis jausmas jums nėra malonus, galite truputėlį pailsėti ir vėl sugrįžti į tempimo poziciją.
Tai yra vadinama "kintama" trauka (kintamoji inversija yra ir vertikalioje padėtyje) ir tai yra geras būdas priprasti prie inversinės terapijos. Taip pat galite pabandyti "svyravimą", kai ritmiškai siūbuojama pirmyn ir atgal.
Kaip man sukaupti dėmesį į nugaros apačią / nugaros viršų / kaklo sritį?
Inversija yra natūrali gravitacijos traukos forma. Tai reiškia, kad traukos taikymas įvairioms kūno vietoms yra būtent tokia kokios ir reikia. Kiekvienas slankstelis ir su juo susijęs diskas yra tokio dydžio, kad atlaiko visą reikiamą svorį esantį virš jo. Didieji diskai esantys apatinėje nugaros dalyje yra tinkamo dydžio, kad atlaikytų 60 % kūno svorio esančio virš jo. Mažieji diskai esantys kaklo srityje yra tokio dydžio, kad atlaiko žmogaus galvą. Tai reiškia,jog apsivertus kiekviename sąnaryje, tarpslanksteliniame stuburo diske mažėja svoris, kuris jį slegia.
Ar normalu, jog jaučiu nedidelį skausmą nugaroje, kai verčiuosi į pradinę padėtį?
Gali būti kelios priežastys: pvz. per ilgai atliekama inversinė terapija: jeigu esate pradedantis naudotis inversine terapija Jūsų kūnas nėra įpratęs būti "apsivertęs". Pernelyg greitas apsivertimas ir didelis kampas gali sukelti nedidelį skausmą. Inversinę terapiją galite palyginti su pirma fizine treniruote po ilgo laiko tarpo, kai žmogus nebuvo fiziškai aktyvus. Tad nepersistenkite per pirmąjį inversinės terapijos kartą.
Pernelyg greitai sugrįžote į pradinę padėtį: Apsivertus, Jūsų stuburo slanksteliai šiek tiek atsiskiria ir nutolsta vienas nuo kito, taip sumažindami tarpslankstelinių diskų spaudimą. Automatiškai sumažėja spaudimas nervams, kurie yra stuburo viduje. Kai jūs grįžtate į pradinę padėtį, jūsų stuburas taip pat atsistato ir diskų spaudimas vėl atsiranda. Jei per gretai atliekate pratimą, nervai patiria didelį atgalinį slėgį, ir tai gali sukelti skausmą. Rekomenduojama verstis iki vidutinio (30-40 laipsnių) kampo, pagulėkite tokioje pozicijoje kelias minutes. Į pradinę padėtį grįžkite taip, kad galva būtų šiek tiek aukščiau pėdų, tuomet lygiai gulėkite. Pabūkite taip keletą minučių ir lėtai verskitės.
Ar inversinė terapija padeda esant disko išvaržai?
Apsivertus, natūrali gravitacijos jėga leidžia atsiskirti stuburo slanksteliams, kuri sumažina spaudimą diskuose tarp slankstelių. Toks veiksmas, kuris padidina tarpelius tarp slankstelių gali iš tikrųjų sukurti lengvą siurbimą diske, kuris gali padėti "sugrąžinti" išvaržos centrą atgal į vietą. Pagrindiniai šios terapijos privalumai yra, jog padidina kraujo cirkuliaciją ir pašalina įvairius pažeisto disko likučius. Daugelio medicinos specialistų nuomone, kelios inversinės terapijos sesijos yra geriausias būdas padėti organizmui panaikinti išvaržą. Terapijos trukmė priklauso nuo kiekvieno žmogaus problemų rimtumo. Esant stuburo išvaržai rekomenduojama naudotis inversine terapija tris ar daugiau kartų per dieną, tačiau trumpai ir Jums patogiu kampu.
Ar inversinė terapija padeda malšinti galvos skausmą bei migreną?
Kai kurie žmonės išsiaiškino, kad reguliariai užsiimant inversine terapija galima sumažinti migrenos pasikartojimą, dažnumą. Tačiau mes neturime jokios medicinos studijomis pagrįstos informacijos, kad terapija 100% padeda. Rekomenduojame nesinaudoti inversiniu stalu, kai jau yra prasid4jusi migrena, kadangi tai gali iššaukti dar didesnius galvos skausmus.
Ar inversijos terapijos pagerina kraujo cirkuliaciją apatinėse galūnėse?
Apsivertę Jūs padedate savo širdžiai perkelti veninį kraują iš jūsų kojų ir liemens atgal į širdį, o tuo tarpu puikiai valosi plaučiai. Inversinė terapija taip pat padeda judėti kraujui prisotintam šviežiu deguonimi iš širdies ir plaučių į viršutinę kūno dalį bei smegenis. Susitraukęs raumuo neleidžia kapiliarams plėstis ir sumažina įvairių atliekų pasišalinimą iš jo.Ilgalaikis raumenų susitraukimas sukelia stresą ir spazmus, o jie tuo tarpu leidžia atliekoms kauptis audiniuose ir tai sukelia skausmus. Inversinės terapijos raumenims yra dvejopa: visų pirma ji tempia bei atpalaiduoja, antra, gravitacija padeda limfos sistemai išvalyti užsistovėjusius toksinus iš įsitempusių raumenų. Stimuliuodama kraujo cirkuliaciją, inversinė terapija mažina venų išsiplėtimą. Venos plečiasi, kai kraujas ima kauptis venose, vožtuvai yra pažeisti ir nesandarūs, nedirba kojų „raumenų pompa“. Veikiant sunkio jėgai kraujas užsilaiko, ne taip greitai teka ir laikui bėgant venos plečiasi ir tampa skausmingos. Naudojant inversinę terapiją, slėgis yra mažinamas ir širdis geba išvalyti kraują iš apatinės kūno dalies.
Ar inversijos terapija gali padėti vaikams sergantiems skolioze (sturburo išlinkimas)? Ar svarbus vaiko amžius?
Vaikams sergantiems skolioze rekomenduojama kuo anksčiau pradėti naudoti inversinę terapiją. Inversinė terapija padeda sulėtinti skoliozės eigą bei poveikį, tad yra naudinga bet kuriame amžiuje, o ypač prieš tai, kol kaulai visiškai sukietėja, t.y. iki 12-14 metų amžiaus. Įrangos dydis bei aukštis gali tapti problema vaikui, tad norint naudotis inversine terapija saugiai derėtų naudotis tėvelių pagalba. Yra daug priežasčių sukeliančių skoliozę, tačiau vaikų skoliozė dažniausiai yra susijusi su kaulų anomalijomis ar kalcifikacijos sutrikimais, kurie gali būti gydomi inversinės terapijos pagalba. Žinoma, jei turite abejonių, visada tarkitės su savo šeimos gydytojas ar šios srities specialistu.