REABILITACINĖS PRIEMONĖS

Kas yra reabilitacija?

Reabilitacija apibrėžiama kaip „priemonių kompleksas, kurio tikslas – atkurti asmens funkcines galimybes ir sumažinti neįgalumo lygį žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų, atsižvelgiant į jų gyvenimo sąlygas“.

Kitaip tariant, reabilitacijos tikslas – padėti vaikams, suaugusiems ar pagyvenusiems žmonėms būti kuo savarankiškesniems kasdieniame gyvenime ir sudaryti sąlygas jiems mokytis, dirbti ir laisvalaikį, atlikti svarbias socialines funkcijas, pavyzdžiui, rūpintis šeima. 

Šiuo tikslu dirbama su asmeniu ir šeima, kad būtų gydomos gretutinės ligos ir simptomai, keičiamas gyvenimo būdas, kad jis geriau atitiktų jų poreikius, naudojant pagalbines technologijas, mokoma rūpintis savimi ir pritaikyti užduotis, kad jas būtų galima atlikti saugiau ir efektyviau. 

Šios strategijos, įgyvendinamos kartu, gali padėti žmogui įveikti sunkumus, susijusius su pažinimo sutrikimais, regos ir klausos sutrikimais, bendravimo, valgymo ar judėjimo sunkumais.

Kiekvienam žmogui tam tikru gyvenimo momentu gali prireikti reabilitacijos paslaugų dėl traumos, operacijos, ligos ar kitos sveikatos būklės arba su amžiumi susilpnėjusio funkcionalumo.

REABILITACINĖS PRIEMONĖS

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą